Bigo Live Nedir

Bigo Live Nedir?

Bigo Live uygulaması; uzun süredir birçok kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Her ne kadar Bigo üzerinden canlı yayın açarak kendisine zarar veren kullanıcılar olsa da bu uygulama sayesinde eğlenceli yayınlar yapmak ve para kazanmak mümkün olmaktadır. Peki nasıl?

Bigo Live ile Nasıl Para Kazanılır?

Bigo live; insanların yaşam alanlarını göstermek ve yeteneklerini sergilemek adına canlı yayın yapabilecekleri, canlı video akışı sağlayan bir ağdır. Bir başka deyişle, son zamanların en çok tercih edilen canlı yayın servisidir. İnternet üzerinden canlı yayın yapılmasını sağlayan Bigo live ile para kazanılıp kazanılmayacağı ise birçok kişinin merak ettiği bir husustur.

Bigo yayıncı olma son derece basittir. Her şeyden önce, uygulamanın alt bölümünde yer alan kamera simgesine tıklanmalıdır. Bu kısma tıklanmasının ardından kullanıcının açacağı canlı yayının özelliklerini belirlemesi gerekir. İsteyenler gizli yayın yapabilirler. Ayrıca, konum bildirme ve sosyal ağlarda paylaşma gibi konularda da gerekli ayarlar yapılmaktadır. Tüm bu kriterler tamamlandıktan sonra start sekmesine tıklayarak Bigo yayıncı olma serüveni başlamaktadır.

Bigo yayıncı para kazanma ise iki farklı şekilde ortaya çıkmaktadır. Fasulye ve elmas olmak üzere iki farklı para birimi vardır. Yayıncılar; yalnızca fasulye kısmıyla ilgilenmektedir. Elmas ise yayıncının uygulama içerisinde yapmış olduğu harcamalarda kullanmış olduğu para birimidir. Bigo yayıncı para kazanma noktasında Google Cüzdan’a da ihtiyaç duyulmaktadır.

Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

5 Comments

 • Beste Aksoy

  Kasım 9, 2020

  Bigo uygulamasına kayıt olmak ücretli mi? Yayın yapabilmek için bir şart aranıyor mu?

 • İbrahim Çetin

  Kasım 10, 2020

  Bigo Live’da ödemelerimizi hangi yolla alabiliyoruz? Ödeme alabilmek için hesap doğrulaması yapmamız gerekiyor mu?

 • Sibel Aslan

  Kasım 11, 2020

  Bigo live yayıncı olduktan sonra parayı nasıl kazanıyoruz, izleyenler bağış mı atıyor?

 • Yeliz Erdoğan

  Kasım 11, 2020

  Çok güzel anlatmışsınız teşekkürler 🙂

 • Yeşim Koç

  Kasım 15, 2020

  Bigo live’ın ödeme günleri belli mi? Ödemeleri ne zaman alabiliyoruz?

Leave A Reply